X

Używamy plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody by pliki cookies były zapisywane na dysku należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

KRAJOWA RADA NOTARIALNA

Sprzedaż

Jest to zdecydowanie najczęściej spotykana transakcja - na jej mocy następuje zbycie własności rzeczy (lub innych praw) w zamian za zapłatę ceny.

W umowie należy zatem określić kto, komu, co i za ile sprzedaje. Jeśli chodzi o ostatni z wymaganych elementów – cenę, to może być ona obecnie wyrażona w dowolnej walucie, a jeśli strony w umowie to zastrzegą – również w tej walucie zapłacona. Naturalnie nie ma przeszkód, aby w umowie sprzedaży zawarte zostały także inne postanowienia - o ile nie są one sprzeczne z prawem.

Sprzedaż nieruchomości (użytkowania wieczystego, praw spółdzielczych) wymaga dla swej ważności formy aktu notarialnego. Inne rzeczy i prawa mogą być sprzedawane, o ile są zbywalne, bez zachowania tej formy, jednak i w tych przypadkach jest ona czasami wykorzystywana, szczególnie jeżeli zapłata ceny nastąpić ma już po zawarciu umowy.

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.09 s.