X

Używamy plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody by pliki cookies były zapisywane na dysku należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

KRAJOWA RADA NOTARIALNA

Sprzedaż udziałów

Zgodnie z art. 180 Kodeksu spółek handlowych zbycie udziału, jego części lub ułamkowej części udziału oraz jego zastawienie powinno być dokonane w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Po przedstawieniu przez zainteresowanych niezbędnych dokumentów (tekst jednolity umowy spółki, odpis z Rejestru przedsiębiorców, lista wspólników) i podaniu istotnych postanowień umowy sprzedaży (w szczególności ceny i sposobu jej zapłaty) notariusz może również przygotować tekst samej umowy, na której następnie poświadczy podpisy stron lub ich reprezentantów.

Notariusz poświadcza – choć praktyka w niektórych przypadkach tego nie potwierdza – jedynie własnoręczność podpisu osoby go składającej (ustala jej tożsamość), nie poświadcza natomiast faktu, iż dana osoba działa w imieniu innej osoby (pełnomocnik), czy za osobę prawną (organ lub jego członek). Nie budzi natomiast wątpliwości, iż w klauzuli poświadczeniowej może zostać zawarte oświadczenie takiej osoby, iż występuje w określonej roli.

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.13 s.